Wszystko o problemach z męskością

1348-7281-ico-wu.jpg

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Pozyskaj wiedzę na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, ponieważ właściwa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie oraz tężyznę seksualną na długi czas.

Testosteron rządzi

Najważniejsze przeobrażenia, przez które przechodzi twoje ciało, powodowane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w brzuchu matki

Sposób wiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec lub jako viagra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje kształtowanie się jąder. Te powstające w płodzie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym zachodzi rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się między 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) ożywiają wytwarzanie testosteronu w jądrach. Nagłe podniesienie poziomu testosteronu prowadzi do przeróżnych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Wiek dorosły
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to efekt działania testosteronu. Innym objawem działalności testosteronu jest porost włosów w różnych częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego i temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj potencja